logo

Gravírovanie laserom

Gravírovanie laserom

Gravírovanie laserom je technológia založená na princípe laserového lúča. Svetlo laserového lúča sa po dopade na materiál mení na teplo a toto teplo následne vypaľuje povrch materiálu. V závislosti od druhu materiálu je potrebné nastaviť intenzitu, aby nedošlo k prepáleniu.
V našej reklamnej agentúre máme roky skúseností, preto vám vieme presne doporučiť, či je laserovanie vhodnou technológiou pre potlač vami vybraného USB kľúča.

Dekorovanie kovových USB kľúčov

Veľmi elegantne vynikne táto forma úpravy na antikorových predmetoch, keď má dekor skoro rovnakú farebnosť ako zvyšok predmetu. Pri kovových USB kľúčoch je dekor kontrastnejší a jeho farba je závislá od farby podkladu. Medzi veľmi obľúbené kovové USB kľúče, na ktorých gravírované firemné logo či obrázok krásne vynikne patrí napríklad PDSlim-60.

Dekorovanie USB kľúčov z plastu

Pri plastových predmetoch je farba dekoru väčšinou čierna. V našej ponuke nájdete množstvo veľmi elegantných a kvalitných plastových USB kľúčov, ktoré vašich klientov zaručene potešia.

Dekorovanie drevených USB kľúčov

Drevené USB kľúče majú dekor o niečo tmavší ako samotný predmet a jeho hĺbka je väčšia ako pri ostatných materiáloch (od 0,5 – 0,9 mm). Od roku 2007 ponúkame laserovanie aj do mäkkých materiálov ako koža, silikón, plast, mydlo, keksy, rifľovina a mnohé iné.

Aké sú výhody?

  • Dlhotrvajúca potlač.
  • Nižšie náklady na tlač.
  • Možnosť gravírovania aj pre nerovné alebo zaoblene predmety.

A nevýhody?

  • Pre predmety zložené z rôznych materiálov, nikdy neviete, aká farba bude pod vylaserovanou plochou.
  • Na predmety zložené z mäkkých alebo penitých materiálov neodporúčame laserovať malé písmenká.

 

Pozrite sa na ukážky priebehu laserovania do rôznych predmetov a materiálov:

 

Laserovanie do dreva

 

Laserovanie do kartónu

 

Zdieľať: